trabzondan haber

ts

kaza

sitesi

trabzonspor

61

türkiye

yerel

karadeniz

Anasayfa > Genel
Font Boyut: A A A A

Hayvana işkence kamerada

Hayvana işkence eden adamın görüntüleri kameraya böyle yansıdı

Samsun'da, hayvanlara vahşi şekilde işkence ederek öldürdüğü iddia edilen A.Ç., N.Ç. ve A.Z.'nin, geçtiğimiz günlerde bir sokak köpeğini döverek öldürmesi kameralara yansıdı.

HAYTAP'TAN DUYURU

HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu da, olayla ilgili olarak internet istesinde bir duyuru yayınladı:

"Samsun'daki vahşet dolu görüntülere insan olarak diyecek sözümüz kalmadı. Bizler minik bir kedi yavrusuna bile hayat vermeye çalıştıkça izlediğimiz bu görüntüler kendimizden insanlığımızdan utandırır hale getirdi hepimizi. Zavallı masum, savunmasız canlara, bizlere güvenip canlarını, sevgilerini karşılıksız teslim eden güzelliklere can borcumuz var.

"Dünyanın en acımasız en vahşi ve en gözü doymaz yaratığı insanoğlu denen canavarın elinde son nefesini, hem de tarifsiz acılarla vereceğini bilmeyen bu zavallılara ahlaki ve vicdani borcumuz var...

"Şimdi sizlere soruyoruz: 5199 sayılı hayvanları koruma kanunu kabahatler kanunu kapsamında kaldıkça çocuklarımızın güvende olduğunu nasıl söyleyebileceğiz? Daha kaç hayvanın bu şekliyle can çekişmesi gerekiyor? Toplumdaki en zayıf halkayı koruyamıyorsak, potansiyel suçlu 'ben buradayım' diye hala bağırıyorsa ve hala 'önce insan hakları' deniyorsa, istifa ediyoruz o insanlıktan."

 

KAYNAK : İHA
Kategori : Genel   |   Tarih : 08/04/2011 15:30
Etiketler :

Hayvana

,

işkence

,

kamerada

Hayvana işkence kamerada
anasayfa /  yardım  /  sitene ekle  /  künye  /  iletişim
Tasarım & Kodlama : EASİSTEM