trabzondan haber

ts

kaza

sitesi

trabzonspor

61

türkiye

yerel

karadeniz

Anasayfa > Genel
Font Boyut: A A A A

Seza-Derneği'nden Dünyada Kadın konulu konferans

Seza Hanımlar Kültür, İletişim, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (Seza-Der) tarafından Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi’nde 'Dünyada Kadın' konulu konferans düzenlendi. Konferansta konuşan Dr. Figen Barlas Es, kadının, kainatın meyvesi hükmünde bir çiçek olduğunu belirterek, onun en güzel meyveyi nasıl verebilerimin derdinde olması gerektiğini söyledi.

 Dr. Es, İslam dininde kadına verilen değerden örnekler verdi. İnsanın görevi ve sorumlulukları ne olursa olsun kendisine zaman ayırması gerektiğinin altını çizdi. "Hayat sizi nereye götürürse götürsün kendinize özel bir zaman ayırın. Hayatın içinden ahirette karşınıza çıkacak şekilde yatırımlar yapacak zaman ayırın." dedi. Kadının, kainatın meyvesi hükmünde bir çiçek olduğunu belirten Es, "Dolayısıyla kadın-erkek eşitliği derdinde değil, en güzel meyveli nasıl verebilirimin derdindeyim. O açıdan da bu hayat yolculuğunu ve bize verilen nimetleri iyi değerlendirmek gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Anneler olarak hem kendilerini hem de nesillerine değer vermek durumunda olduklarının altını çizen Dr. Es, gençliğini ilim ve irfanlı olması için yapılan her iyiliğin yapana da hayır olarak döneceğine dikkat çekti. Gülümseme ve gülümsetmenin önemine de değinen Es, şöyle devam etti: "Benim şahsi olarak ailevi sorunlarım, maddi sıkıntılarım olabilir. Bunu niye Allah’ın kullarından çıkartıyorum. Elbette problemlerimiz de olacak ama bunu surat yaparak başkalarından çıkartmayalım."

Konferansı Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık’ın eşi Sema Kızılcık ve AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Havva Gümüş’ün de aralarında bulunduğu çok sayıda kadın takip etti. Seza-Der Başkanı Deniz İskender, kadınlara yönelik yaptığı çalışmalardan dolayı Vali eşi Kızılcık’a plaket verdi. Bayan Kızılcık da plaketi tüm dernek üyesi kadınlar adına aldığını belirterek, her türlü çalışmalarında yanlarında olma sözü verdi.

KAYNAK : CİHAN
Kategori : Genel   |   Tarih : 13/03/2012 16:16
Etiketler :

Seza-Derneği'nden

,

Dünyada

,

Kadın

,

konulu

,

konferans

Seza-Derneği'nden Dünyada Kadın konulu konferans
anasayfa /  yardım  /  sitene ekle  /  künye  /  iletişim
Tasarım & Kodlama : EASİSTEM