trabzondan haber

ts

kaza

sitesi

trabzonspor

61

türkiye

yerel

karadeniz

Anasayfa > Genel
Font Boyut: A A A A

Bu bir Kurban Bayramı klasiği

Kaçan boğa terör estirdi! Sakar kasaplar soluğu hastanelerde aldı

Erzurum'da kurban edilmek istenilen boğa sahibinin elinden kaçtıktan sonra adeta terör estirdi. Yaklaşık 2 saat kaçarak cadde trafiğini birbirine katan boğa kendini yakalamak isteyenleri boynuz darbeleriyle yaraladı. Boğanın saldırdığı 3 kişi adeta ölümden döndü. Hırçın boğa belediye ekipleri tarafından defalarca tüfekle uyuşturucu iğneyle vurulduktan sonra etkisiz hale getirilebildi.

Erzurum'un Palandöken ilçesinde boğa dehşeti yaşandı. Sabah kesim için boş alana götürülen boğa sahibinin elinden kaçtı. Kafasına çuval geçirilmiş haldeki boğa uzun süre vatandaşları peşinden koşturdu. Cadde trafiğini birbirine katan boğa daha sonra boş bir araziye yöneldi. Burada önüne çıkanlara saldırı yaralayan boğa, önce halat atılarak yakalanmak istendi. Bütün yöntemlerin başarısız çıkması üzerine boğanın yakalanması için belediye ekiplerinden yardım istendi. Bir süre sonra gelen uzman ekip boğaya defalarca tüfekle uyuşturucu iğne attı. İğnelere rağmen ayakta duran boğa koşarak ana caddeye girdi. Burada yeniden trafiği birbirine katan boğa Aziziye Hastanesi önünde düşerek yere yığıldı.

Boğa cadde üzerinde hemen kesilerek kurban edildi.

Acemi kasaplar acil servislerde

Öte yandan, kurban keserken yaralanan 100'ü aşkın vatandaş hastanelerin acil servislerine başvurdu. Hayati tehlikesi olan yaralı bulunmadığını bildiren yetkililer, yaralanmaların daha çok el ve kol kesikleri şeklinde meydana geldiğini ifade ettiler.
 

KAYNAK : HABERTÜRK
Kategori : Genel   |   Tarih : 06/11/2011 14:52
Etiketler :

Bu

,

bir

,

Kurban

,

Bayramı

,

klasiği

Bu bir Kurban Bayramı klasiği
anasayfa /  yardım  /  sitene ekle  /  künye  /  iletişim
Tasarım & Kodlama : EASİSTEM