trabzondan haber

ts

kaza

sitesi

trabzonspor

61

türkiye

yerel

karadeniz

Anasayfa > Yerel
Font Boyut: A A A A

Başkan Gümrükçüoğlu su kesintisi nedeniyle gösterdikleri sabırdan dolayı vatandaşlara teşekkür etti

Trabzon için susuzluk sıkıntısı Karayolları ve Trabzon Belediyesi ekiplerince gece gündüz sürdürülen çalışmalar neticesinde beklenenden kısa bir sürede tamamlanarak şehre su verilmeye başlandı.

  Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu daha önce 3 ila 5 gün arasında suyun verilmesi planlanırken aralıksız uzun süreli çalışmalarla 2 gün içerisinde kente su verildiğini kaydetti. Başkan Gümrükçüoğlu, Başkan Yardımcısı Osman Necip Sevinç ile birlikte ana isale hattının deplase yapıldığı alanda incelemelerde bulunarak su kesintisi nedeniyle gösterdikleri sabırdan dolayı vatandaşlara teşekkür etti.
Başkan Gümrükçüoğlu Trabzon ile Maçka arasında yapılmakta olan duble yolun Merkez Kutlugün Köyü mevkiinde Trabzon Belediyesi'nin ana su isale hattı üzerinden geçmesi dolayısıyla bu hattının kaydırılması için 14 Ekim Cuma gününü 15 Ekim Cumartesi gününe bağlayan gece suyun kesilmesinden sonra başlayan yoğun maratonda motopompların da kullanılmasıyla suyun tahliye işlemlerinin yapıldığını belirterek, Tahliyenin ardından Karayolları, yüklenici firma ve Trabzon Belediyesi ekipleri aralıksız olarak 950 metre uzunluğundaki 160 cm çapındaki çelik boruların kaynak işlemlerine başladı. Zaman zaman yağan yağmura rağmen aralıksız çalışan ekipler Pazartesi sabahı saat 06.30'da kaynak işlemleri tamamlandı. Ana isale hattının, yolun dışına taşınmasından sonra şehre sabah saatlerinde su vermeye başladındı. Şehrin coğrafi yapısından dolayı alçak kesimlerde bulanan mahallelere su kullanılmaya başlarken yükseklerde bulunan mahallelere suyun ulaşması biraz daha zaman alabilecek" şeklinde konuştu.

Su kesintisinin sürdüğü sırada özellikle sağlık kurumları, camiler, yurtlar ve acil ihtiyaçlı vatandaşların su sorunu yaşamaması 250 tanker su taşıdıklarını belirten Başkan Gümrükçüoğlu,"Belediyemize gelen talepleri anında değerlendiren itfaiyemiz şehir genelince ciddi bir su sorunu yaşanmamasını sağladı. Ana boru hattının 950 metre uzunluğundaki bölümünün deplase edilmesi işleminde yoğun gayret gösteren Karayolları, yüklenici firma ve belediye ekiplerine teşekkür ediyorum.Gece gündüz yapılan çalışmalarla daha önce açıklanan tarihten 1 gün önce şehre su verilmiş oldu. Alçak kesimlerdeki vatandaşlar suyu erken kullanmaya başladı. Su zamanla yüksek kesimlere de çıkacak. Trabzon halkına, Trabzonlu hemşerilerimin gösterdiği hoşgörüye teşekkür ediyorum" dedi,

KAYNAK : DİĞER
Kategori : Yerel   |   Tarih : 17/10/2011 15:55
Etiketler :

Başkan

,

Gümrükçüoğlu

,

su

,

kesintisi

,

nedeniyle

,

gösterdikleri

,

sabırdan

,

dolayı

,

vatandaşlara

,

teşekkür

,

etti

Başkan Gümrükçüoğlu su kesintisi nedeniyle gösterdikleri sabırdan dolayı vatandaşlara teşekkür etti
anasayfa /  yardım  /  sitene ekle  /  künye  /  iletişim
Tasarım & Kodlama : EASİSTEM